2537 – TÜBİTAK ile CAS (Çek Cumhuriyeti) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

Değerli Hocalarımız,

İkili İşbirliği Programı çerçevesinde Türkiye (TÜBİTAK) ile Çek Cumhuriyeti (CAS) arasında yapılan anlaşmaya göre 2537 kodlu destek programı başvuruya açılmıştır. Konuyla ilgili TÜBİTAK’ın duyuru metni aşağıda yer almaktadır.
Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının projeyi birlikte gerçekleştirecekleri bir Çek araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir.
Türkiye’deki proje ortaklarının proje önerilerini, 2537 kodlu programın proje öneri formunu doldurarak incelenmek üzere TÜBİTAK’a, Çek proje ortaklarının ise CAS’tan temin edecekleri proje öneri formunu doldurarak CAS’a teslim etmeleri gerekmektedir. Tek taraflı başvurular kabul edilmemektedir.
Ortak projeler 3 yılı aşmayacak şekilde düzenlenmelidir. Projeler bilim insanı ve bilgi değişimi yoluyla uygulanmaktadır. Bir proje kapsamında tek tarafa yapılan seyahatlerin süresi yılda 60 günü geçmeyecektir.
Söz konusu işbirliği çerçevesinde TÜBİTAK’a proje önermek isteyenler başvurularını uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden yapabilirler.

Makaleyi görüntüle…

Çağrılar ve destek programları ile ilgili tüm sorularınız için ofisimizden Esra Hanım’la irtibata geçebilirsiniz (Dahili: 5348, esraagrali@medipol.edu.tr).