Lisansüstü Teşvik Bursu

Değerli Öğrenciler,

İstanbul Medipol Üniversitesi, üniversitedeki projelerde veya idari pozisyonlarda tam zamanlı görevi olan başarılı öğrencilerini desteklemek amacıyla  BAP Lisansüstü Teşvik Burs Programı kapsamında farklı oranlarda burs imkanı sunmaktadır.

Başvurular, Üniversitenin İnternet sitesinde yayınlanan eğitim öğretim yılı akademik takviminde başvuru yapılan programa ait olan Güz Dönemi Ders Seçimi ve Bahar Dönemi Ders Seçimi şeklinde belirtilen haftalarda MEBİS üzerinden yapılır. 

Ancak bu burs tüm öğrencilerimize açık olmayıp, sadece üniversitemizin araştırma merkezlerinde ve anabilim dallarında tam/yarı zamanlı olarak çalışan öğrencilerimize özeldir. Ayrıca tam/yarı zamanlı çalışsa da, klinik lisansüstü programlarında (TUS, DUS, Klinik Psikoloji, Klinik Eczacılık, Ortodonti, Ağız Diş ve çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Bilişsel Rehabilitasyon vb. klinik branşlar) okuyan, kayıtlı olduğu programda birden fazla başarısız dersi bulunan veya hala özel öğrenci statüsündeki öğrencilerimiz bu kapsamın dışında olduğundan başvuru formuna ulaşamayacaktır.

Burs teşviki ile ilgili başvuru koşulları ve diğer detaylar BAP Lisansüstü Teşvik Burs Programı Yönergesinde yer almaktadır.

Daha önce özel öğrenci olarak ders almış ve başarıyla vermiş; ancak daha sonra YÖK tarafından yayınlanan yönetmelik nedeniyle derslerinin tamamını saydıramayan öğrenciler, aynı dersleri tekrar aldıklarında ders ücreti ödemeyeceklerdir. Ancak bunun sağlanabilmesi için öğrencinin Google form üzerinden ayrıca  başvuru yapması gerekmektedir. (Detaylı Bilgi İçin Zeynep Altınbaş’a ulaşabilirsiniz.)

Örnek özgeçmiş formatına buradan ulaşabilirsiniz.

BAP Destekleri Uzmanı: Zeynep ALTINBAŞ, zaltinbas@medipol.edu.tr, Dahili: 1635