KOSGEB Girişimcilik Sertifikası

Değerli Girişimci Adayı Öğrenciler
Girişimcilik konusunda hibe desteği sağlayan kuruluşlardan biri de KOSGEB’dir. KOSGEB, bu desteğe başvuran girişimci adaylarından, “Girişimcilik” eğitimi almalarınız zorunlu tutmaktadır. Bu eğitim, ya KOSGEB bünyesindeki eğitim programları ile ya da Yüksek Eğitim Kurumlarında verilen ve KOSGEB tarafından onaylanan Girişimcilik dersleri ile yerine getirilebilmektedir.

Üniversitemiz, 2015-2016 eğitim döneminden itibaren KOSGEB’in onayı ile lisans öğrencilerine Girişimcilik eğitimi vermektedir ve toplam 32 saat olan bu eğitim sonunda devam şartlarını sağlayan ve dersi geçen tüm öğrencilerimize KOSGEB onaylı Girişimcilik Sertifikaları verilmektedir.

KOSGEB hibe desteklerini incelemek için buraya tıklayınız.

Girişimcilik dersini tamamlayan öğrenci;
Girişimcilik özelliklerini ve iş geliştirme süreçlerini yaratıcı düşünme egzersizleri ile açıklayabilecek, iş planı kavramı ve ögelerini yorumlayabilecek, iş modeli geliştirme yöntemlerini öğrenecek, hayallerindeki fikri projeye dönüştürebilecek, tecrübe paylaşımı ile yenilikçi fikirlere adım atmış ve iletişim becerileri güçlenmiş birer girişimci adayı olacaklardır.

Girişimcilik dersimizin içeriğini görmek için buraya tıklayınız.

Girişimcilik dersini, MEBİS üzerinden akademik takvimdeki ders seçme dönemlerinde seçebilirsiniz.

Not:
Ders seçimi konusunda destek almak ya da misafir öğrenci olarak derslere katılmak için lütfen Seçmeli Dersler Ofisine müracaat ediniz ([email protected], 0216 681 53 00, D:1635).