Destek Başvurusu ve Yürütme

Değerli Araştırmacılarımız,

Bildiğiniz üzere, hem ulusal; hem de uluslararası pek çok araştırma kurumu, bilimsel projeler için fon desteği sağlamaktadır. TTO olarak Destekli Araştırma Projeleri* için en doğru fonun belirlenmesi, başarılı bir başvuru sürecinin yürütülmesi ve fon desteği alındıktan sonra da projenin yürütülmesi aşamasında sizlere destek olmaktayız.

Herhangi bir proje, etkinik, seyahat, eğitim, vb. faaliyet için uygun fon desteğinin varlığının araştırılması ve belirlenmesi için bize doğrudan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçleri MEBİS’teki TTO modülünden de takip edebilirsiniz.

Bu süreçlerle ilgili genel esaslar, ve uygulama aşamalarını öğrenmek için lütfen prosedür dokümanlarımızı da inceleyiniz:

  1. Destekli Proje Başvuru Prosedürü
  2. Destekli Proje İşletme Prosedürü

Bulunduğunuz fakültelere göre aşağıda isimleri ve erişim bilgileri verilen proje rehberlerimize ulaşabilirsiniz:

  • Esra KIZILKAYA (ARDEB: Mimarlık Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, [email protected] ,dahili: 1632 )
  • Gizem GENÇYÜREK (ARDEB: Sağlık Bilimleri Fakültesi, [email protected] , dahili:1637)
  • Özge ELMAS (ARDEB: Tıp ve Uluslararası Tıp Fakülteleri, [email protected], dahili: 1634)
  • Kübra AKSOY (ARDEB: Diğer tüm fakülteler, [email protected], dahili: 1633)

*Destekli Araştırma Projesi (Sponsored Research Project), harici bir fon kaynağı tarafından desteklenen ve bu desteğin iş planı, çıktılar, kaynaklar  ve hibe miktarı gibi konularının bir sözleşme ile kayıt altına alındığı proje türleridir.

Üniversitemizin kendi kaynakları ile fonlanan bilimsel araştırma projeleri (BAP) ve dış kaynaktan alınan burslar da destekli proje tanımı içinde yer almaktadır. Bununla birlikte başvuru süreçlerinde farklılıklar söz konusudur. BAP destekleri için lütfen buraya tıklayınız.