TÜBİTAK Destekleri

  1. 2224-A – Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı:

TÜBİTAK, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında Türkiye’de lisansüstü eğitim ve/veya araştırma ile doktora sonrası çalışmalar yapan bilim insanlarına Türkiye’den yurt dışı bilimsel etkinliklere katılmaları için kısmi destek vermektedir. Destek Miktarı: Avrupa ülkeleri için en fazla 1.000 ABD Doları karşılığı TL’dir. Avrupa dışındaki Amerika ve Uzak Doğu ülkeleri için en fazla 1.500 ABD Doları karşılığı TL’dir. Üst limitler ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


2. 2224-B – Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği: TÜBİTAK, Türkiye’de gerçekleştirilecek ulusal, uluslararası katılımlı veya uluslararası kongre, konferans ve sempozyumlara katılacak ve etkinlikte bildiri/poster sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için kısmi destek sağlamaktadır. Destek Miktarı: Yol, konaklama ve katılım ücreti toplam destek üst limiti 750 TL’dir. Program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


3. 2231- TÜBİTAK – Lindau Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği Programı: TÜBİTAK ile Lindau Konseyi ve Vakfı arasında imzalanan “Mutabakat Zabtı” çerçevesinde Ekonomi ve ilgili alanlarında Türkiye’de lisansüstü eğitimlerine devam eden üstün başarılı öğrenciler ile yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte ulusal ve uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip doktora dereceli genç araştırmacıların “Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantıları”na katılımları için destek verilmektedir. Program hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.